Kuru Kayısı Çeşitleri

Gösterilen sonuç sayısı: 5

Kayısı prunus ağaç cinsine ait ve ortalama 8 metre yüksekliğinde olan ağacın verdiği meyve olarak bilinir. Altın sarısı rengi ve içerisinde tek taneli çekirdeği bulunan kayısı dünyanın her yerinde yetiştirilebilmektedir. Ülkemizde özellikle Malatya, Kayseri bölgesinde yetiştirilen bu meyve son derece lezzetli ve sağlıklıdır.

Ürün Çeşitleri

Kayısı olgunlaştıktan sonra taze olarak meyve niyetine yaz boyu tüketilir. Ancak üretimi bol olan kayısı değerlendirilmek açısından kuru kayısı olarak yılın her mevsimi tüketilecek şekilde kurutulur. İthalat ürünü olan kuru kayısı dünyanın pek çok yerine gönderilir. İç tüketimde de hem kazanç kapısı hem de fazlaca sevilen meyve ve kuruyemiştir.

Firmamızda yöresel ürünler arasında satışı yapılan kuru kayısı doğal, lezzetli ve besleyicidir. Boy ebadına ve gramaj olarak satılan ürünü firmamızdan almanız önerilir.

Firmamızda satılan kuru kayısı ürün çeşitleri;

 • Ebatlarına göre sınıflandırılan gün kurusu,
 • Ebatlarına göre sınıflandırılan kuru kayısı
 • Yörelerine göre satılan kuru kayısı (Malatya, Ürgüp)
 • Yaprak kuru kayısı
 • Tatlı veya mayhoş lezzetli kurutulmuş kayısı

Ürün çeşitleri ve kilogram fiyatları hakkında bilgi edinmek için sitemizi ziyaret edebilir bu ürünlerden satın alabilirsiniz. Adrese teslim edilen ürünlerimiz son derece lezzetlidir.

Özellikleri

Kuru kayısı uzun kış gecelerinin kuru yemişi olarak tüketildiği gibi, ülkemize ait hoşaf lezzetinin de önemli ana argümanıdır. Ayrıca tatlı pastalarda meyve tanecikleri olarak lezzet katar, kurutulmuş kayısı suyu çay gibi içilebilir.

 • Kuru kayısı D, E, C, B,A vitamini açısından ve potasyum açısından zengin içeriklidir.
 • Bağırsak sisteminin çalışmasında önemli etkisi vardır.
 • Tok tutucu özelliği ile diyet programlarında özellikle önerilir.
 • Lifli besinler arasında yer alır. Kalp damar tıkanıklığını engelleyici özelliği vardır.
 • Göz hastalıkları ve yüksek tansiyonu dengeleyici etkisi vardır.
 • Kalsiyum ve fosfor bakımından zengin olan kayısı kurusu çocukların ve yaşlıların kemiklerine olumlu etki eder.

Görüldüğü gibi kayısı kurusunun pek çok sağlıklı etkisi vardır. Özenle sizler için üreticiden alınan naturel, besleyici ve vitaminli ürünü sitemizden satın alabilirsiniz. Ürünümüzün tüm çeşitleri yeni mahsuldür. Birinci kalitede olan ürünümüz doğal yöntemlerle işlenmiş ve sizlere sunulmuştur.

Dengeli ve doğal beslenmede önemli bir yer alan ve kuru yemiş gurubunda yer alan kuru kayısı lezzetinden kendinizi mahrum etmemek için firmamızın birden fazla çeşitli ve özellikli kurutulmuş kayısılarının tadına bakmanız önerilir.

Zamanında toplanmış ve organik yöntemlerle kurutulan kayısılarını üreticiden tüketiciye ulaşmasına aracılık eden firmamızın bu ürünlerini denemek için daha ne duruyorsunuz.

İster kilogram ister gramaj olarak satın alma olanağı sunan sitemizden siparişlerinizi 7/24 yapabilirsiniz. Göz alıcı altın sarısını güneşten aldığı D vitamini ile birleştiren kuyu kayısının en kalitelisi, en lezzetlisini sitemizde bulabilirsiniz.

Sitemizde yöresel ürünlerin arasında en çok tercih edilen kuru kayısıdan nefis pastalar, kekler ve hoşaflar yapabilir sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.

Yörenizin bu lezzetli kuru yemişini hediye olarak ta sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Kuru yemişlerin en lezzetlisi olan gün kurusu ve kuru kayısı çeşitlerini uygun fiyat ve taze almak için sitemize bekleriz.

Organik tarım ile elde edilen organik lezzetlerin adresi sitemiz içerisinde kayısı kurularını inceleyebilirsiniz. sipariş, paketleme ve özenle adrese teslim hizmetimizle temiz kuru kayısı lezzetlerini tatmanızı öneririz.

Sitemiz pek çok kişi tarafından denenmiş ve lezzetlerdeki tazelik ve kalite müşteri kazanımı olarak bize dönmüştür. Bu kazanımlara etki eden ürünlerimiz arasında kuru kayısının etkisi büyüktür.

Memnun kalmadığınız takdirde aldığınız ürünü koşulsuz şartsız iade edebilirsiniz.

Ayrıca 2020 güncel kuru kayısı kilo fiyatlarına fiyat tablomuzdan erişebilirsiniz.

Kuru Kayısı Fiyatları

Kuru Kayısı ÇeşidiFiyatı (KG)
Yaprak Kuru Kayısı (Ürgüp) 170,08 TL / Kilogram
Yaprak Kuru Kayısı (Malatya) 170,08 TL / Kilogram
Yaprak Kuru Kayısı (Doğal) 188,96 TL / Kilogram
Gün Kurusu Kayısı (Özel Boy) 236,28 TL / Kilogram
Gün Kurusu Kayısı (Büyük Boy) 179,52 TL / Kilogram
Kuru Kayısı (Özel Boy) 217,32 TL / Kilogram
Kuru Kayısı (Büyük Boy) 170,08 TL / Kilogram
Kuru Kayısı (Orta Boy) 129,28 TL / Kilogram