Hakkımızda

Doğal gıdalar özellikle son 10 yıldır hepimizin gündeminde. İşlenmiş, endüstriyel ürünlere olan güven 21. yüzyılın başlarında sarsılmaya başladı. Hazır gıdalara dönük bu haklı tereddütler, hepimizin ilgisinin yeniden geleneksel ürünlere yönelmesini sağladı.

Dünya üzerinde insanların yüzyıllardır önce küçük çapta kışlık erzak olarak depoladıkları kuruyemiş, meyve kurusu gibi gıdalar daha sonra çeşitli bölgelerde daha yoğun olarak üretilmeye başlandı ve belli ticaret yolları aracılığı ile dünyaya yayıldılar. 

İnsanlar üretimin artması ve ticaret ağlarının genişlemesi ile kolay tüketilebilen kuru gıdalara daha kolay erişmeye başladıkça bu değerli besinler çerezyemiş gibi kavramlarla hayatımızın gitgide daha önemli bir parçası olmaya başladılar.

Fakat bazı sorunlar vardı.

Birincisi, doğal olması gereken bu tür gıdalarda dahi hile yapılabiliyordu. Örneğin meyveleri güneşte bekletmek yerine daha hızlıca piyasaya sürebilmek adına çeşitli kimyasallar kullanarak kurutmaya başladılar. Veya kurtulmak istediğimiz glikoz şurupları normalde pekmez ile yapılması gereken cevizli sucuklarda, pestillerde karşımıza çıkmaya başladı.

İkinci sorun ise, kuru gıdaların raf ömürlerinin uzun oluşuydu. Hayır, bu bir problem değil elbette. Fakat problem, besinlerin raf ömürlerinin neredeyse tamamını üreticinin deposunda doldurmasıydı. Böylece bayat, tatsız gıdalar yiyerek damak tadımızı kaybettik.

İşte Kuru Çarşı tam olarak da bu sorunları çözmek için yola çıktı. İnsanların yemeyi hak ettikleri kalitede gıdaya erişebilmelerini sağlamak adına en güvenilir kaynaklardan tedarik edilen ürünleri onlara ulaştırmayı; doğal ve etik üreticiyi destekleyerek tüketici ile arasında bir köprü oluşturmayı misyon edindi.

İnsan doğası değişmedi, fakat yeme alışkanlıklarımız fazlasıyla değişti. Kuru Çarşı değişmeyenin, kadim olanın satıldığı yerdir.

Sadece En Üst Kalite Ürünleri Satıyoruz

Kuru Çarşı’daysanız, aldığınız ürünlerin 1. kalite olduğundan şüpheniz olmaz. Yalnız uyarıyoruz: daha önce sevmediğiniz, ya da size sevdirilmeyen bazı ürünleri Kuru Çarşı’da denerseniz müptelası olabilirsiniz!

Taze Kuruyemiş
Kuru Meyve
Baharatlar
Doğal Soslar
Baharatlar
Doğal Çaylar
Kahve Çeşitleri
Organik Bal
Kahve Çeşitleri

Misyonumuz

Kuru Çarşı olarak misyonumuz, sadece en kaliteli ürünleri sağlayan üreticilerden aldığımız ürünleri, en az işlenmiş şekliyle tüketiciyle buluşturmaktır

Vizyonumuz

Kuru Çarşı olarak vizyonumuz, ülkemizin kuruyemiş, kuru meyve ve yöresel lezzetlerini korumak ve uluslararası alanda en etkin şekilde markalaşmaktır.

İletişim Bilgilerimiz

Kırçiçeği Cd. No:8-10/A9 Aydınevler 34854 Maltepe/İstanbul

Telefon: +90 535 406 0208
Telefon 2: +90 544 270 8936

Email: [email protected]