Hurma Çeşitleri

Gösterilen sonuç sayısı: 8

Hurma tarihler boyunca tüketilmiş ve günümüze kadar gelmiş oldukça faydalı bir besin kaynağıdır. Vücuda birçok faydası bulunan hurmayı kaliteli ve saf bir şekilde bulabilmek oldukça zor hale gelse de sitemizde bu konuda rahatça bilgi sahibi olabilirsiniz. Online alışveriş imkanı ile satın alabileceğiniz birçok üründe hem fiyat garantisi hem de doğal ürünlerin kalitesini sunmaktayız.

Ürün Çeşitleri

Hurma çeşitleri çok fazladır. Bu konuda damak tadınıza göre tercih yapabilmeniz mümkündür. Hurma genel itibari ile şeker yoğunluğu fazla olan bir besindir. Bu nedenle hurmalarımızda ekstra bir şeker ilavesi yapılmamaktadır.

Genel olarak bazı hurmalara glikoz şurubu eklenerek hem daha parlak görünmesi sağlanır hem de erken bozulması önlenmiş olur. Firma olarak biz bu yola başvurmadan hurmaların doğallığından yana olarak sizlere daha kaliteli satış yapabilmenin hedefini gerçekleştiriyoruz. Ürün çeşitliliğimiz müşteri beğenisine göre gerçekleşmektedir.

Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimlere göre hurma çeşitlerimizi de arttırmış bulunuyoruz. Çok sayıda hurma çeşidini bulup sitemizden satın alabilirsiniz. Üstelik alım yaparken hurmaların damak tadınıza göre olan özelliklerini de araştırma imkanı elde edebilirsiniz.

Sitemizde bulabileceğiniz hurma çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kudüs Hurması Büyük Boy
  • Kudüs Hurması Jumbo Boy
  • Kudüs Hurması Ota Boy
  • Medine Mebrum Hurması
  • İran Hurması

Bu tür hurmalar tamamen damak tadınıza göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı müşterilerimiz büyük hurmaları tercih ederken bazıları tamamen daha küçük ya da orta boy hurma tüketimi tercih etmektedir. Sitemizde tüm hurma çeşitlerini bulabilmeniz mümkündür. Fiyat aralığı 27-90 TL arasında değişen hurmalarımızı özel olarak paketleyip adresinize gönderiyoruz. Paketleme konusunda da büyük bir özen ile çalıştığımız için hurmalarınız ezilmeden, diri bir şekilde size ulaşabiliyor. Ürünlerimizi alırken tercih edebileceğiniz miktarda alım yapabilirsiniz. İsterseniz 500 gr’lık isterseniz 1000 gr’lık paketler halinde size yönlendirilmektedir.

Özellikleri

Hurma kendi içerisinde farklı özellikleri olabilen bir besin türüdür. Yöresel olarak farklılık gösteren hurmanın özelliklerini yörelerine göre değerlendirmek daha yararlı olacaktır. Kudüs hurmasında şeker oranı biraz daha azdır. Yoğun bir şeker tadı sevmeyen müşterilerimi rahatlıkla bu hurmayı tercih edebilirler.

Aynı zamanda kıvamı biraz daha yumuşaktır. Bu nedenle Kudüs hurması glikoz şurubunun yoğun olarak kullanıldığı hurma türlerinden bir tanesidir. Bu sayede hurmaların birbirine yapışması önlenmektedir. Ancak firma olarak biz bu tarz yollara başvurmadan doğal olarak size ulaştırmayı amaçlamaktayız. Kudüs hurmasının damak tadınıza göre küçük boy, orta boya ya da jumbo boyunu tercih etme imkanına sahip olabilirsiniz.

Bir diğer hurma çeşidi Medine hurmasıdır. Medine hurması ülkemizde çok sık tercih edilmektedir. Mebrum Medine hurması biraz ince kabukludur ve renk yoğunluğu koyu kahverengi şeklindedir. Hac ve umre ziyaretlerinde en çok bu hurma türü tercih edilmektedir. Boy olarak diğer hurma türlerine göre biraz daha büyüktür.

İran hurmalarımız biraz daha siyaha yakın bir renkte olmaktadır. İnce kabuklu olan bu hurmalarımızın şeker yoğunluğu da oldukça fazladır. Genel olarak bir adet tüketmeniz tüm şeker ihtiyacınızı karşılayabilir. Bu nedenle özellikle Ramazan aylarında çok sık tercih edilmektedir. İnce kabuklu olan bu hurma türümüzde yumuşak bir doku hakimdir. Kolayca tüketebilirsiniz. Ürün özelliklerimizde tüm herkese hitap etmeyi amaçlıyoruz.

Genel olarak siz müşterilerimizin tercihlerini ön plana çıkarmaktayız. Hurma konusunda beğeniler farklı olabilmektedir. Kimi kişiler birden fazla hurma yemek ister, kimisi de bir tane yiyeyim bana yetsin mantığını savunur. Bu nedenle farklı özellikte olan hurmalarımızı alırken tamamen kendi damak tadınıza uygun olarak belirleyebilirsiniz.

2020 Hurma kilo fiyatları için aşağıdaki fiyat tablomuza bakabilirsiniz.

 

Hurma Fiyatları

Hurma ÇeşidiFiyatı (KG)
Trabzon Hurması Kurusu 215,72 TL / Kilogram
İran Hurması 89,32 TL / Kilogram
Medine Mebrum Hurması (Jumbo Boy) 358,16 TL / Kilogram
Medine Mebrum Hurması (Büyük Boy) 298,20 TL / Kilogram
Kudüs Hurması (Sınırlı Üretim) 476,76 TL / Kilogram
Kudüs Hurması (Jumbo Boy) 355,58 TL / Kilogram
Kudüs Hurması (Büyük Boy) 297,66 TL / Kilogram
Kudüs Hurması (Orta Boy) 238,40 TL / Kilogram
Kudüs Hurması 207,88 TL / Kilogram