Tropikal Meyve Kuruları Çeşitleri

Gösterilen sonuç sayısı: 7

Kurutma işlemi yiyeceklerin başarılı bir şekilde korunması için kullanılan en eski yöntemlerden biridir. Özellikle belirli mevsim dönemlerinde yeme olanağı bulunan meyveler kurutma yöntemi ile kaliteli bir şekilde korunabilmektedir. Kurutma işleminin gerçekleştirildiği meyveler hem tazeliğini korumaktadır hem de mevcut vitamin değerlerini sabit tutmaktadır. Böylece mevsim açısından yeme olanağı olmayan bazı meyveler başka zamanda da tüketilebilir hale gelmektedir. Tropikal meyve kuruları vitamin deposu olmasının yanında rengarenk görüntüleri ile de tüketicilerin dikkatini çekmektedir.

Ürün Çeşitleri

Tropikal meyve kuruları birbirinden farklı vitamin ve besin değerlerine sahiptir. Her bir meyvenin kendine göre faydası bulunmaktadır. Ancak son zamanlarda en çok ilgi gösterilen ve tüketiciler tarafından sevilen tropikal meyve kuruları altın çilek, ananas, guava, hindistan cevizi, kurt üzümü, pomelo olmaktadır. Bu alanda hizmet veren bir firma olarak biz de tüketicilerin taleplerini göz önünde bulundurarak en kaliteli ve en çok beğeni toplayan meyve kurularını sizler için tedarik etmekteyiz.

Sahip olduğumuz hijyenik ve kaliteli detaylar sayesinde başarılı sonuçlar elde etmekteyiz. Hindistan cevizi kurusundan, pomelo kurusuna kadar pek çok tropikal meyvenin sağlıklı bir şekilde tüketicilere ulaşması için çalışmaktayız. Vitamin deposu ve renkli görüntüleri ile dikkat çeken bu meyveler sağlıklı koşullar altında kurutma işlemi yapılarak siz değerli müşterilerimize ulaştırılmaktadır.

Kuru meyve alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Öncelikle tropik meyve kurusu satın alırken doğal olmayıp şeker ilaveli olanlardan uzak durmak önemlidir. Çünkü meyvenin kendi içerisinde doğal yollardan bulunan şekerin üzerine yapay şeker veya tatlandırıcıların eklenmesi sağlığınızı tehdit edecektir. Bu nedenle meyvenin kurtulmasını tamamen doğal yöntemler ile olması önemlidir.

Ayrıca tadı güzel diyerek fazla ölçüde tüketmekten uzak durun. Bu meyveleri makul ölçülerde tüketmeye özen gösterin. Kuru meyvelerde şeker oranı artış göstermektedir. Bunun sebebi kurutma işlemi sırasında meyvenin içinde bulunan su oranının kurutulurken giderek azalmasıdır. Böyle bir durumda suyu azalan meyvenin şeker oranı artış gösterecektir.

Kuru meyve tüketecek olan kişilerin mutlaka şeker hastalığı gibi bir sağlık sorunları var ise öncelikle doktorlarına danışmanları daha yerinde olacaktır. Ürün çeşitliliği bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahibiz. Bu sayede müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre her türlü kuru meyve ürününü bulma şansları yüksek. Talepleri doğrultusunda da her geçen gün ürünlerimize bir yenisini ilave etmekteyiz.

Özellikleri

Lezzet ve renk olarak orijinal meyve özelliklerini koruyan tropikal kuru meyveler sahip oldukları zengin içeriği ile dikkat çekmektedir. Bu meyvelerin faydaları oldukça fazladır. Öncelikle taze meyvelere oranla enerji değerleri oldukça yüksektir. Ayrıca içerdikleri zengin lifli yapıları sayesinde bağırsakların çalışmasını kolay hale getirir. Kurutma işlemi ile meyvede yoğunlaşmış olan E ve C vitaminlerine sahiptir.

Tropikal meyve kuruları potasyum ve magnezyum açısından da oldukça zengindir. Vitamin değerlerinin yüksek olması sayesinde stres ve yorgunluk hissine karşı bu meyveler oldukça etkilidir. Bu meyve kuruları kolesterol oranını düzenler ve uzun süren bir tokluk hissi vererek diyet gibi süreçlerde ara öğün olarak tercih görür.

Beyinde yer alan açlık merkezini düzenler. Ayrıca kalsiyum, magnezyum ve çinko gibi vitaminlere sahip olması sayesinde duygu çalışmalarına yön vererek koruyucu önlemler alır. Saç, tırnak ve cilt bölgelerinde meydana gelen tahribatın önüne geçerek düzeltecek vitaminleri bünyesinde bulundurur. Enerji veren yapısı sayesinde mevsim geçişlerinde meydana gelen uyuşukluk ve halsizlik gibi süreçlerin önlenmesine katkı sağlar.

Ayrıca boğaz ağrısı gibi durumlarda da kuru meyvelerden hazırlayacağınız çaylar sayesinde birçok büyük sağlık sorununun önüne geçmiş olursunuz. Firma olarak tropikal meyve kuruları ile ilgili hizmetlerimizi başarılı bir şekilde sürdürmekteyiz. Daha sağlıklı toplumlara kavuşabilmek için kaliteli hizmetler sunmaya devam etmekteyiz.

2020 tropik meyve kurularının fiyatları için fiyat tablomuzu kullanabilirsiniz. Tablo güncel fiyat verilerini içermektedir.

Tropikal Meyve Kuruları Fiyatları

Tropikal Meyve Kuruları ÇeşidiFiyatı (KG)
Muz Kurusu 170,08 TL / Kilogram
Altın Çilek Kurusu 344,48 TL / Kilogram
Mango Kurusu 183,16 TL / Kilogram
Hindistan Cevizi Kurusu 237,00 TL / Kilogram
Kivi Kurusu 215,44 TL / Kilogram
Kurt Üzümü Kurusu (Gojiberry) 217,32 TL / Kilogram
Guava Kurusu 217,32 TL / Kilogram
Pomelo Kurusu 198,40 TL / Kilogram
Ananas Kurusu (doğal) 708,72 TL / Kilogram