İndirim!

İran Hurması 500 gr.

Fiyatı

63,80 44,66

Stokta yok

Stok kodu: 3087 Kategoriler: ,

İran hurması, adından da anlaşılacağı üzere İran’da yetiştirilen Türkiye’de de kolay olarak tedarik edilebilen bir hurma türüdür. Piyasadaki diğer hurma çeşitlerine nazaran rengi daha koyu ve dokusu daha yumuşaktır. İran hurması fiyatı konusunda da oldukça ergonomik bir hurma türüdür. Sanıyorum ki hurma dendiği vakit akıllara şüphesiz ilk olarak ramazan ayı gelir. Ramazan aylarında hepimizin iftar sofralarının vazgeçilmezlerinden biri olan hurmanın insanlar için de oldukça yararı vardır.

Sofralarınızı renklendirmek adına bütçenize uygun İran hurmalarını tercih edebilirsiniz. Hurma, İslam kültürü içerisinde de önemli bir yere sahiptir. Bilhassa iftarı ilk olarak su ve hurma ile açmak önemli bir alışkanlık haline gelmiştir. Çünkü yemek esnasında aşırı yemenin önüne geçmek adına hurma, su ile alınmaktadır. İnsanların hayatını sürdürebilmesi adına gerekli olan mineral ve vitaminler içinde bulunmaktadır. İran hurmasının insan üzerinde daha yararlı etkiler göstermesi için geceden suda bekletilir. Geceden suda bekletilen hurmanın laksatif etkisinde artış olur.

Artan laksatif etkisiyle sağladığı faydalar çok daha artacaktır. İran hurması, yapışkan bir meyve olduğu için çevresi toz ve kir tutabilir. Bundan dolayı satın aldığınız hurmaların kalitesinden emin olmalısınız. İran hurması satın alırken güvenilir sertifikalı yerleri tercih etmelisiniz. Şayet satın alırken açık hurma tercih ettiyseniz, eve geldiğinizde kesinlikle ılık sudan geçirin.

İran Hurmasının Yararları

İştah kesicidir. Hem İran hurması hem de diğer hurma türlerinin ortak özelliği tok tutmasıdır. İran hurmasının sağladığı bu nitelikten dolayı zayıflamak isteyenler tarafınca oldukça tercih edilmektedir. Sağlıklı bir diyet programının parçası şeklinde öğünlerinizde alabilirsiniz. Kimi öğünlerinizi yalnızca hurma yiyerek bile geçiştirmeniz mümkün. Örneğin İran hurması herhangi bir öğünde sadece süt ve yoğurtla dahi tüketilebilir. Göz önünde bulundurulması gereken en önemli konu ise; eğer hurma tükettikten sonra ertesi günlerde diyet programınıza uymayıp çok yemeyi sürdürdüğünüz takdirde tekrardan kilonuz artar.

Mushil bir gıda olarak tercih edilir. İran hurması, hem bağırsakları temizler hem de kabızlık için birebirdir. Doğum sancısına iyi geldiği söylenmektedir. Örneğin doğum sancısı yaşayan bayanlar hurma ile doğumlarının daha rahat ve sancısız olduğu varsayılmaktadır. Ayrıca anne sütünü artırıcı etkisi olduğundan dolayı doğum sonrasında da anneler tarafından tercih edilmektedir.

İran hurması geceden ıslatılarak tüketildiğinde kalp sağlığına da iyi gelmektedir. Cinsel gücü artırıcı özelliği de bulunmaktadır. Bu konu hakkında gerçekleştirilen bir araştırmaya göre İran hurması keçi sütünün içerisinde bir gece bekletildiği takdirde cinsel güce pozitif yönde katkı sağladığı düşünülmektedir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“İran Hurması 500 gr.” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir