İndirim!

Elma Kurusu 250 gr.

Fiyatı

70,86 49,60

1. kalite elmalardan kurutularak elde edilen %25 – 30 nem oranına sahip elma kurusudur. Oldukça lezzetli ve sağlıklı bir atıştırmalıktır.

Stokta yok

Stok kodu: 3509 Kategoriler:

Kurutulmuş elma dilimleri harika hafif atıştırmalıklardır. Kuru Çarşı’da satılan elma kuruları sadece 1. kalite elma üreticilerinden alınan elmalardan elde edilir ve beğeninize sunulur.

Elma kuruma sürecine girdiğinde kendi lezzetiyle tatlanır, bu yüzden herhangi ilave şekerle tatlandırmaya gerek olmadığını düşündük. Tek başına veya diğer kurutulmuş meyvelerle birlikte sağlıklı ve  lezzetli bir atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. Hatta sadece çerez olarak değil, isterseniz elmalı bir kek yapmak için…

Muhtemelen duymuşsunuzdur “günde bir elma doktoru evden uzak tutar.” Gerçekten elmalar yiyebileceğiniz en sağlıklı yiyeceklerden biridir. Bir paket elma kurusunu mutfağınızda erzak olarak tutmak, aileniz için sürekli olarak sağlıklı bir atıştırmalık anlamına gelir ve cips, çikolata tarzı ürünlere kıyasla mutfağınıza daha iyi bir yatırımdır. Kurutulmuş elmalar toplu miktarlarda kolayca erişilebilir, en sevdiğiniz tariflere ekleyebileceğiniz bir lezzet arttırıcı ve beslenme desteğidir.

Neden Elma Kurusu Tüketmelisiniz?

  1. Elma, günlük ihtiyacınızın yaklaşık %20’sini sağlayan iyi bir diyet lifi kaynağıdır.
  2. İki tür diyet lifi vardır: çözünmez ve çözünür lif. Elmalarda bulunan lifin yaklaşık %25’i çözünür. Çözünür lif, diyet yağına bağlanarak ve vücut tarafından emilmesini önleyerek kolesterolü azaltmaya yardımcı olabilir. Üstelik kurumuş elma, nem oranı azaldığı için oransal olarak yaş elmadan daha çok lif içerir.
  3. Bu harika lif aynı zamanda kan şekerini düzenlemeye yardımcı olabilir, bunu gösteren bazı araştırmalar bulunmaktadır.
  4. Elma, elma suyu ve elma sosunda bulunan flavonoidler, kanser, kalp hastalığı ve Alzheimer riskini azaltmakla ilişkilendirilmiştir. Cornell Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, elmanın antioksidan aktivitesinin neredeyse tamamı, yakın zamanda ortaya çıkan bu phytonutrientlerden geliyor.
  5. Elmalar, sağlıklı bir bağışıklık sisteminin korunmasına yardımcı olan antioksidan C vitamininin iyi bir kaynağıdır. Bu güçlü antioksidan, vücudu serbest radikallere, vücudumuzda biriken ve sağlıklı hücrelerimize zarar veren kötü bileşiklere karşı savunmaya yardımcı olur.
  6. Elma ve elma ürünleri, potasyum için günlük değerin %3 ila %8’ini içerir. Her gün bu temel besin maddesinin 3500 miligramını tüketmek, yüksek tansiyonu azaltmaya yardımcı olabilir.

Siz de bu muhteşem kuru meyveyi en uygun fiyat ve en iyi kalite ile satın almak istiyorsanız, hemen sipariş verebilirsiniz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Elma Kurusu 250 gr.” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir