İndirim!

Çiğ Kaju Fıstığı 250 gr.

Fiyatı

87,75 61,42

Her bir kaju tanesi, ufak bir elma büyüklüğündeki kaju meyvesinin çekirdeğinden elde edilir ve kaju fıstığı bu yüzden değerli bir fıstıktır. Şayet kendine özgü bu lezzeti çiğ olarak tüketmekten hoşlanıyorsanız, Kuru Çarşı olarak getirdiğimiz 1. kalite çiğ kajuyu beğeneceğinizden emin olabilirsiniz.

Stokta yok

Stok kodu: 2827 Kategoriler: ,

Eşsiz Kuruyemiş: Çiğ Kaju Fıstığı

Mükemmel bir protein kaynağı olan kaju fıstığının kökeni Brezilya’dır. Çiğ kaju fıstığı içinde antioksidanlar, mineraller ve vitaminler barındırır. Yararlı olması nedeniyle çok tüketilen aperatif yiyecekler arasında yer alır. Ayrıca çiğ kaju fıstığı, tümör hücrelerini etkisiz hale getiren flavonallar içerir. Kaju’nun pek çok yararları vardır. İşte çiğ kaju fıstığının saymakla bitmeyen yararlarından bahsedeceğiz.

Kaju Nedir?

Kaju fıstığı Brezilya’ya özgü lezzetli bir kuruyemiş olmanın yanı sıra vücut için yararlı bir çok minerali içinde bulunduran ve bu sayede oldukça popüler hale gelmiş bir yiyecektir. Kaju fıstığı kabuğu soyulmuş bir şekilde satılır çünkü kaju fıstığının kabuğunda vücut için güvenli olmayan reçine vardır. Kaju satın alırken isterseniz baharatlarla tatlandırılmış çiğ kaju, kavrulmuş kaju ya da sade kaju alabilirsiniz.

Kaju yiyeceklerde, tatlılarda ve kuruyemiş olarak tüketilebilir. Diyabet hastaları pek çok yiyeceği yiyemez. Fakat kaju içerisinde çok az şeker bulundurur ve diyabet hastalarının bu kuru yemişi rahat şekilde tüketmesi için uygundur. Hatta kaju fıstığı tip 2 diyabet riskini de azaltır. Genelde kuruyemiş olarak tüketilen bu yiyecek sağlığımız açısından oldukça faydalı olmasının yanı sıra lezzet açısından da tatmin edicidir. Kaju fıstığı kanseri yok etme gibi çok önemli bir özelliğe sahiptir. Antioksidan özelliği sayesinde kanser hücrelerini yok eder ve kişiyi sağlığına kavuşturmaya yardımcı olur. İçerisinde buluna proteinler vücuda enerji verir ve kas dokusunu yeniden oluşturur. Ayrıca kaju fıstığı neredeyse tüm marketlerde, kuruyemişçilerde bulunur. Ulaşımı kolaydır. Vücudumuz için çok önemli mineralleri barındıran bu yiyeceği Kuruyemiş bölümümüzde her zaman bulabilirsiniz!

Çiğ Kaju’nun Faydaları Nelerdir?

Çiğ kaju  bir diğer yararı safra taşı oluşumunu önemli miktarlarda azaltmasıdır. Düzenli olarak yenilen çiğ kaju fıstığı safra kesesi rahatsızlıklarını önler. Kilo verme problemleri olan insanlar diyet yapmak isterler fakat uygun diyeti bulmak oldukça zordur. Kişinin kendisini aç bırakması vücutta sağlık problemlerini ortaya çıkarabilir.

Kaju fıstığı ile diyet yapmak mümkündür ayrıca içerisindeki bol miktarda protein ve mineral bulundurması sebebiyle vücuda zarar vermez. Çiğ kaju vücutta yağ yakımını hızlandırır. Diğer kuruyemişlere göre içerisinde az yağ bulundurması sayesinde sizi tok tutar ve kilo aldırmaz. Ara öğün olarak kaju fıstığı kilo verme problemi olan insanlar tarafından tercih edilebilir. Vücutta eksik bulunan kalsiyum minerali diş sağlığınızı da etkiler. Kaju fıstığı, diş ve diş etleri için çok faydalı mineralleri içerisinde bulundurur. Böylece ağızda oluşabilecek problemlerin önüne geçer ve dişleri güçlendirir. Ayrıca dişlerde çürüme oranını da azaltır. Kaju fıstığı, vücutta bulunması gereken bakır miktarını karşılar. Günde bir avuç tüketilen kaju fıstığı, % 38 civarında bakır mineralinin vücuda alınmasını sağlar. Triptofan, mutluluk verici bir aminoasittir. Kaju fıstığı bu aminoasidi içerisinde bulundurur ve kişiye mutluluk vermesini sağlar. Bu aynı zamanda sinir sisteminizi ve kasların gevşemesini de sağlayarak sizin daha iyi hissetmenizi sağlar.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Çiğ Kaju Fıstığı 250 gr.” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir