İndirim!

Antep Fıstık İçi (Pirinç) 250 gr.

Fiyatı

178,88 125,22

Stokta yok

Stok kodu: 2809 Kategoriler: Etiketler:

Köklü ve sağlam bir geçmişe sahip olan Antep fıstığının çıkış yeri Batı – Orta Asya ve Suriye’den başlayıp Afganistan’a kadar olan Ortadoğu ülkeleridir. Fakat lezzeti ve vücut için yararlı olduğu anlaşılınca dünyanın pek çok yerine yayılmış ve pek çok bölgede yetiştirilmeye başlanmıştır. Besin değeri oldukça yüksek olan Antep fıstığı vücut için oldukça yararlı vitaminler, mineraller ve doymamış yağlar içerir. Bir avuç Antep fıstığı  122 kaloridir, içerisindeki karbonhidrat miktarı 2,4, protein 3,7, kolesterol  barındırmaz, sodyum 1.2 , potasyum miktarı 216.4, kalsiyum miktarı 28.8, A vitamini 5.2, C vitamini 1.5, demir1.50, yağ 10.90 şeklindedir.  Lezzeti sayesinde kıtalara, farklı bölgelere yayılan bu lezzet farklı  farklı alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Pirinç dediğimiz şekliyle, Antep fıstığı toz haline getirilip tatlıların üzerinde kullanılmaya başlanmıştır. Farklı türlere ayrılan Antep fıstığı içleri gerek kavrulmuş şekilde gerekse çiğ hali ile müşterileri ile buluşuyor.

Pirinç Antep Fıstığı Nedir?

Antep fıstığı pirinç hasat edilen Antep fıstığının özel ufalama makineleri  ile ezilerek  toz haline getirilmiş halidir. Antep fıstığının bu formu tatlılarda, pastalarda, dondurmalarda kullanılmaktadır. Antep’in o meşhur fıstığı her türlü kullanımında da lezzetinden bir şey kaybetmemektedir. Çiğ olarak da kullanılan Antep fıstığının faydaları saymakla bitmeyen türden. Yukarıda içerdiği vitaminler ve minerallerden bahsetmiştik. Yaşlı bireylerin genel olarak yakındığı Hipertansiyon , diyabet ve kolesterol hastalıklarına faydası bulunan Antep fıstığı bu yararlarını bilen kişilerin evinden eksik tutmadığı bir yiyecektir.

Özellikle gelişim çağında olan çocuklar için oldukça faydalıdır. Beyin gelişimini hızlandırır ve hafızayı canlı tutar. Unutkanlık problemi yaşayan kişilerin de ayrıca kullanması önemlidir. Kandaki  kötü kolesterolü de düşürmesi ile her yaştaki insana faydası vardır. Kolesterol hastalığı dikkat edilip, önlem alınmadığı takdirde kötü sonuçlara neden olabilecek önemli bir hastalıktır. Kan damarının tıkanmasına neden olan kolesterol kalp krizi, felç, inme gibi çok tehlikeli komplikasyonlara neden olur. Günde bir avuç tüketeceğiniz Antep fıstığı ile tüm bu hastalıkları önleyebilir kendinize sağlıklı bir yaşam sunarsınız.

Marketlerde, online internet sitelerinde kolayca bulabileceğiniz pirinç Antep fıstığının fiyatı, biraz işlem görmüş olması sebebiyle kabuklu antep fıstığından biraz daha pahalıdır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Antep Fıstık İçi (Pirinç) 250 gr.” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir