İndirim!

Antep Fıstık İçi (Boz) 250 gr.

Fiyatı

269,99 188,99

Stokta yok

Stok kodu: 2759 Kategoriler: , Etiketler:

Antep fıstığı , yediden yetmişe herkesin severek yediği, faydaları saymakla bitmeyen adını ilk üretim yeri olan Gaziantep’ten alan kuruyemiş çeşididir. Antep fıstığının bu kadar sevilmesi Antep fıstığının kullanım alanlarını arttırmıştır. Antep fıstığı yapılan işlemlere göre kendi aralarında kategorilere ayrılır.  Boz Antep fıstığı bunlardan bir tanesidir. Boz fıstık içi tüm fıstıkların içinde en kaliteli ve bu kalitesine göre en pahalı olan fıstık çeşididir.

Boz Antep Fıstığı (Boz Fıstık) Nedir?

Boz Antep fıstığı Temmuz ayının sonu ve Ağustosun ilk 15 gününü kapsayan günlerde daha henüz tam olgunlaşmamışken  toplanır. Daha sonra kabukları çıkartılarak iç olarak satışı yapılır. Diğer Antep fıstıklarına göre rengi daha koyu yeşildir. Aromasının yoğunluğu tadını daha da enfes bir hale getirdiği için en kaliteli fıstık olabilmiştir. Dondurma, baklava sektöründe daha fazla kullanılan Antep fıstığı, boz cinsi ile daha çok tutulmuş bu sektörlerin olmazsa olmazı haline gelmiştir.

Boz Antep Fıstığı Fiyatı

Boz Antep fıstığını online alışveriş sitelerinde, kuruyemiş dükkanlarında kolayca bulabilirsiniz. Fakat bu Antep fıstığı çeşidinin diğerlerine kıyasla farklı aroma ve tada sahip olması nedeni ile fiyat farklılıkları fazladır. Boz antep fıstığının fiyatı 2020 yılında büyük bir değişiklik içine girmemiştir. Bu yüzden tüketiciler en uygun fiyat avantajıyla boz Antep fıstığını satın alabilir. Boz Antep fıstığı içini uygun olarak online satış sitelerinde daha rahat şekilde bulabilir, siz de Antep fıstığının o enfes lezzetinden yeme şansına erişebilirsiniz. Antep fıstığını toptan satın almak istediğinizde fiyat ona göre şekillenirken perakende alımlarda aynı ölçüde bu duruma paralel olarak fiyat farklılıkları gözlemlenecektir.

Bim, Şok, A101 gibi pek çok insanın rahat ve güvenerek alışveriş yaptığı marketlerdeki raflarda yerini alan boz Antep fıstığı insanlara kolay şekilde ulaşabildiği için her geçen yıl talebi artan bir üründür.  Baklava başta olmak üzere pek çok tatlı ve gıda sanayisinde kullanılan ve adından çokça söz ettiren boz Antep fıstığını sizlerde hızlı ve kolay şekilde sitemizden satın alabilirsiniz. Üstün lezzet ödüllü bir kuruyemiş olan Antep fıstığının farklı bir formu olarak karşımıza çıkan boz Antep fıstığı sizlerden gelen siparişleri en hızlı şekilde karşılayabilmek adına raflardaki yerini almıştır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Antep Fıstık İçi (Boz) 250 gr.” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir